projekt aranżacji wnętrz | Nadarzyn

projekt aranżacji wnętrz | Nadarzyn

Nadarzyn

projekt wykonawczy: 2020

realizacja: 2020-2021

Projekt obejmuje pomieszczenia w domu jednorodzinnym znajdującym się w Walendowie, w Gminie Nadarzyn. Opracowano parterowy budynek z antresolą. Zaaranżowano salon, antresolę dostępną z salonu, kuchnię oraz dwie łazienki. Wszystkie wnętrza zaplanowano w stylu loftowym, charakteryzującym się prostotą przestrzenną oraz surowością materiałów. Dzięki temu powstały przestrzenie integralne. W przestrzeni całego domu dominują: drewno, beton oraz cegła.

Salon połączono ze stołem jadalnianym, umożliwiając rodzinie wspólnie spotkania w jednym miejscu. Atutem pomieszczenia jest kominek znajdujący się naprzeciwko sofy. Powierzchnię doświetlono poprzez zastosowanie wielkowymiarowych przeszkleń oraz drzwi z wyjściem na taras. Surowość elementów ściennych w postaci cegieł przy kominku pogłębia charakter stylu.

Antresola dostępna poprzez drewniane schody z salonu stanowi klimatyczne i przytulne miejsce znajdujące się tuż pod dwuspadowym dachem. Oświetlenie zapewniają okna dachowe oraz proste lampy. Charakterystycznie dla stylu loftowego, oszczędnie wyposażono dość przestronne pomieszczenie. 

Dużą, podłużną kuchnię cechuje prostota materiałów oraz dekoracji i dodatków. Pomieszczenie to jest przestronne i funkcjonalne. ma wszystkie niezbędne elementy codziennego użytku. Pełne doświetlenie dzienne uzyskano poprzez zastosowanie dużych powierzchni przeszkleń, z widokiem na zielone podwórze. Nocą funkcję tę przejmują wiszące nad kuchennym blatem lampy.

W domu znajdują się dwie łazienki. W każdej panuje prostota i  surowość współgrająca z innymi przestrzeniami domowymi. W większej łazience znajduje się wolnostojąca wanna, natomiast w mniejszej – przeszklona kabina prysznicowa. Obydwie zaplanowane zostały jako funkcjonalnie, dekoracyjnie oświetlone i estetyczne.